Szkolenia skiturowe Szczyrk - sprawdź dostępne terminy

Szkolenia Skiturowe Szczyrk

Sprawdź najbliższe terminy szkoleń Skiturowych w Szczyrku

Podczas szkolenia skiturowego stawiamy na sprawdzone "zimowe marki": Skitrab, Atomic, Salomon, Majesty - sprzęt w cenie szkolenia. Szkolenie przeprowadzone przez specjalistę od poruszania się po Beskidach, pasjonata gór, instruktora narciarstwa i narciarstwa wysokogórskiego - Piotra Seweryna. Gwarancja niepowtarzalnej przygody i zróżnicowanych widoków, z których słyną trasy skiturowe w Szczyrku.

Szkolenie skiturowe w Szczyrku przeznaczone jest dla osób, które potrafią jeździć na nartach zjazdowych.

Harmonogram szkoleń - zapisz się na szkolenie skitour w Szczyrku

Szkolenie skitour - dzienne

REZERWACJA SPRZĘTU

Rodzaje szkoleń skiturowych prowadzonych przez Nas w Szczyrku

Dzienne wyjście skiturowe: szkolenie + komplet sprzętu (narty, foki, buty, kije), czas trwania około 4h. Przygoda na trasie Gondola - Skrzyczne, minimalna ilość grupy - 4 osoby, maksymalna ilość grupy - 10 osób.

Wieczorne wyjście skiturowe: szkolenie + komplet sprzętu (narty, foki, buty, kije, czołówka), czas trwania około 3h. Przygoda na trasie Gondola - Małe Skrzyczne, minimalna ilość grupy - 4 osoby, maksymalna ilość grupy - 6 osób.

Indywidualne wyjście skiturowe: szkolenie + komplet sprzętu (narty, foki, buty, kije, czołówka), czas trwania: 2-5h. Przygoda na trasie dostosowanej do stopnia zaawansowania, minimalna ilość grupy - 2 osoby, maksymalna ilość grupy - 5 osób. W zależności od tego czy jesteś początkujący i wolisz sprawdzić się w łagodniejszym terenie czy mega zaawansowany i chcesz maksymalnie przetestować swoje umiejętności zapewnimy Ci indywidualne podejście. Cena do uzgodnienia w zależności od formy szkolenia



Przykładowy program szkolenia dziennego

  • 8:30-9:00

    Wypożyczenie sprzętu połączone z instruktarzem obsługi sprzętu. Na życzenie klienta: pokaz klejenia foki, instrukcja regulacji wiązań i butów.
  • 9:00

    Wyruszenie z Wypożyczalni (Salmopolska 37) pod główną stację Gondoli. Omówienie trasy wspinaczki pokaz na mapie. Powtórne sprawdzenie sprzętu, zapięcie nart i rozpoczęcie wspinaczki.
  • 9:15

    Podczas naszego szkolenia zostanie poruszonych wiele ciekawych i ważnych tematów doskonalących technikę. Dowiecie się m.in.: W jaki sposób w pełni wykorzystać różne funkcje wiązań skitour. Jak bezpiecznie poruszać się zarówno po trasie jak i poza nią. W jaki sposób wykorzystać kije do pomocy podczas podchodzenia.
  • 12:30

    Dotarcie do Schroniska PTTK na Skrzycznem. Czas na posiłek. Sprawdzenie wiadomości i najważniejszych zagadnień z dnia szkolenia. Omówienie techniki zjazdu i zasad bezpieczeństwa zjazdu zorganizowaną grupą.
  • 13:30

    Zjazd ze Skrzycznego trasami narciarskimi do dolnej stacji Gondoli ośrodka Szczyrk Mountain Resort.
  • 14:00

    Zbiórka w wypożyczalni Ski Rent połączona ze zwrotem sprzętu i wymianą doświadczeń.

Masz pytania dotyczące naszych szkoleń? Chciałbyś zapytać o dedykowany termin dla Twojej grupy?



Zadzwoń, jesteśmy do Twojej dyspozycji


+48 503 062 208

Co zabrać na skitury?

Narty, foka, buty, kije

Tego sprzętu nie musisz zabierać z domu. Wszystko otrzymasz na miejscu w naszej wypożyczalni przy ul. Salmopolskiej 37. Wyżej wymieniony sprzęt w cenie szkolenia.

Bielizna termoaktywna

Obowiązkowa warstwa chroniąca przed wyziębieniem organizmu. Nie ograniczająca ruchów zapewniająca komfort cieplny, nawet przy srogich mrozach. Głównymi funkcjami są skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, przy zachowaniu odpowiedniej oddychalności.

Kurtka zimowa

Kurtka na każdą pogodę. Warstwa bezpośrednio chroniąca przed warunkami atmosferycznymi. W zależności od pogody można zdecydować się na grubą chroniącą przed mrozem kurtkę zimową, kurtkę przeciwwiatrową ( membrana typu gore tex, hydrotex itp) lub cieńszą kurtkę np typu SoftShell (tylko w bdb warunkach pogodowych).

Bluza z polaru

Nie krępująca ruchów, druga warstwa ocieplenia torsu. Głównymi zadaniami są, nie dostanie się do środka przeszywającego wiatru oraz utrzymywanie ciepła.


Spodnie przeciwwiatrowe

Wystarczą grube spodnie przeciwwiatrowe lub kombinezon narciarski.

Rękawice, czapka, skarpety

Najlepiej po dwie pary. Rękawice do podejścia cieńsze, oddychające i do zjazdu grube wiatroszczelne. Czapki dwie pary w razie zamoczenia jednej z nich. Skarpety: jedna para wysokich skarpet zimowych do buta narciarskiego, druga do zmiany po szkoleniu.

Plecak

Ok 20l plecak do schowania najpotrzebniejszych rzeczy np: - woda 0,5l - baton, baton energetyczny, czekolada - dodatkowa para rękawic, czapka, skarpety - kask (może być nieubrany podczas podejścia) - foka (w drodze powrotnej).

Latarka czołówka

Zawsze może się przydać w razie późniejszego wyjścia, Obowiązkowa przy wieczornym szkoleniu!