BOOTFITTING - Sklep Biker - Dopasujemy but narciarski pod każdą stopę

BOOTFITTING

Co to jest Bootfitting? Jest to proces, po którego przejściu uzyskasz idealnie dopasowane buty narciarskie. Jest to jedyna słuszna opcja dla wszystkich, nie tylko zawodowców. Sport amatorski kojarzyć ma się przede wszystkim z dobrą zabawą i przyjemnością. Jazda na nartach niektórym z nas ciągle kojarzy się z przesiadywaniem w knajpie po kilku zjazdach. Rzesza ludzi ciągle żyje w przekonaniu, iż buty narciarskie nie mogą być wygodne, żeby dobrze działały. BZDURA! Wszystko czego potrzebujesz to trochę wolego czasu, skarpety zimowe i wykwalifikowana pomoc. Profesjonalna pomoc jaką uzyskasz na naszych sklepach stacjonarnych. Dlaczego jesteśmy dobrym wyborem. Ponieważ bootfiting robimy to od lat i co roku dokształcamy się w jego kierunku. Posiadamy również w asortymencie specjalne urządzenia, dzięki którym można we właściwy sposób wygrzać a następnie uformować but. Sami jesteśmy zdania, że jeśli masz ograniczony budżet, lepiej będzie wydać go na odpowiedni but i personalne jego dopasowanie niż używane narty i buty. Narty zawsze możesz wypożyczyć (np: w naszej wypożyczalni w Szczyrku za 30zł za dzień) a przyjemności z jazdy będziesz miał zdecydowanie większe po bootfitting.
Spieszmy się jeździć na nartach, śniegi tak szybko topnieją…

fit
Bardzo ważne przed samym przymierzeniem jest sprawdzenie podstawowych wymiarów. Zarówno długość jak i szerokość stopy mają bardzo duże znaczenie. Nie każdy but bowiem, ma taką samą charakterystykę. Długość wkładki nie jest specjalnym problemem. Szerokość stopy natomiast podpowiada sprzedawcy, który model będzie najbardziej optymalny.
giry
Obwód łydki na wysokości komina, również nakreśla sprzedawcy właściwy model. Zbyt szeroki but w tym miejscu, nie będzie właściwie trzymał nogi, co skutkuje nieefektywnym przekazaniem siły i techniki na narty. Zbyt wąski but w tym obszarze, skutecznie uniemożliwi prawidłowy dopływ krwi do stóp. Ma to tylko jeden plusik, częstsze wizyty w knajpie.
podeszwa
Pod każdą podeszwą mamy wewnętrzne wymiary buta. Dzięki tym wymiarom, sprzedawca może dopasować model najbliższy naszym parametrom. Ważne abyś przymierzył kilka różnych modeli. Wymiary wymiarami, tabelki tabelkami, ale żadne zewnętrzne informacje nie powiedzą Ci jak but leży na nodze.
wkładki
Nawet sobie nie wyobrażasz ile daje idealnie "wycięta" wkładka. Może się okazać, że sam zakup baaardzo drogich wkładek, rozwiąże wiele problemów z butami narciarskimi. Marka Atomic wychodząc na przeciw do każdej pary, dokłada rewelacyjne wkładki marki Sidas. Wkładki zachowujące naturalne krzywizny Twojej stopy, zwiększają komfort i siłę przekazywaną na narty.
osobno but
Najlepsze buty mają opcję termoformowania zarówno botka wewnętrznego jak i samej skorupy. Zdarza się, że wygrzanie samego botka wewnętrznego, usuwa problem niewielkiego dyskomfortu. Jeżeli ten proces nie pomógł możemy przejść do bardziej zaawansowanego dopasowania butow, którym jest termoformowanie skorup (memoryfit - Atomic, customshell - Salomon).
giry2
Jeśli po przymiarce i odpowiednim zapięciu buta, szczególnie mocno czujemy jedno lub więcej miejsc, należy zastosować specjalne jednorazowe naklejki. Sprzedawca nakleja je w miejscach newralgicznych. (zazwyczaj po kilkunastu minutach zostaje ślad) Następnie ubieramy skarpetę narciarską i cierpliwie czekami na nagrzanie
piekarnik2
Nagrzewanie botka i skorupy odbywać powinno się w dwóch różnych "maszynach". Botki w specjalnych "suszarkach", natomiast skorupę nagrzewamy w piekarniku. Jedynie specjalistyczne piece są w stanie nie zniszczyć zarówno skorupy jak i botka. Tylko odpowiednia temperatura oddziałująca w odpowiednim czasie, da nam możliwość formowania. UWAGA nie róbcie tego w domu!
pieczemy
180 stopni przez 45 minut. Po urośnięciu czekamy aż brzegi odejdą od krawędzi blaszki.... Czy jakoś tak ;)
chłodzenie
I nareszcie finał! Nie ma nic przyjemniejszego, niż włożenie stóp do nagrzanych butów. Sama usługa jest warta swojej ceny, dla tej właśnie chwili. Po ubraniu butów i odpowiedniemu ich zapięciu, sprzedawca okłada skorupę specjalnymi żelowymi formami. Ich zadaniem jest szybsze uformowanie skorupy.
Usługa BOOTFITTING jest dostępna w naszych sklepach stacjonarnych w Żywcu na ul. Dworcowej 23 tel 33 860 46 34 Zapraszamy po profesjonalne dopasowanie butów Salomon i Atomic. Koszt personalnego dopasowania butów narciarskich to 100zł. Dla wszystkich, którzy zakupią buty w naszym sklepie BOOTFITTING w cenie!